13.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

З Бессарабії намагалися вивезти старовинні монети

Через пункти пропуску «Орлівка» та «Маяки-Удобне-Паланка», що у Бессарабії, намагалися вивезти старовинні монети. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Одеську митницю.

Як зазначають митники, громадяни обирають спрощену систему «зелений коридор», засвідчуючи, що не мають жодних товарів, переміщення яких заборонено, обмежено чи потребує декларування.

Втім під час митного контролю митники виявляють серед особистих речей предмети з ознаками старовини, як приховані, так і без приховування. При цьому, у громадян немає жодних дозвільних документів на переміщення старожитностей через митний кордон.

Так, спроби вивезти через Бессарабію старовинні монети закінчилися невдачею для мандрівників.

“Спроби незаконного вивезення через митний кордон старовинних монет, карбованих з 1837 по 1956 роки, закінчилися їх тимчасовим вилученням за протоколами про порушення митних правил”,- йдеться у повідомленні.

З Бессарабії намагалися вивезти старовинні монети
З Бессарабії намагалися вивезти старовинні монети

Одеська митниця вкотре нагадує, що підставою для вивезення з України предметів побуту масового і серійного виробництва, створених до 1950 року (меблі, килими, посуд, іграшки, ювелірні вироби тощо); творів друку, виданих до 1945 року (книги, журнали, періодичні, нотні, картографічні, образотворчі видання, брошури, рекламні видання тощо); музичних інструментів, виготовлених до 1950 року; вітчизняних та зарубіжних монет, паперових грошових знаків, карбованих до 1960 року, тощо є Свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цiнностей.

Саме тому при переміщенні старожитностей через митний кордон громадяни в обов’язковому порядку повинні обирати «червоний коридор» та мати Свідоцтво на право вивезення (тимчасове вивезення) культурних цінностей.

До речі, такі свідоцтва можна протягом 10 днів безкоштовно отримати через Єдиний портал державних послуг Дія.

Джерело

Copyright © Файне місто Одеса