14.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

В рамках міжнародного проєкту вартістю понад 230 тисяч євро у Болграді облаштують чисті зелені квартали

Нещодавно депутати надали згоду на участь Болградської міської ради у міжнародному проєкті «Чисті території, зелені та відкриті вулиці», BSB 00108, в рамках Спільної операційної програми «Interreg NEXT Чорноморський басейн», який реалізовуватиметься у Болграді протягом двох років, а також у містах ще трьох країн. Що це за проєкт, у чому його привабливість і скільки він обійдеться бюджету Болградської громади, дізналася «Бессарабія INFORM».

«Учасниками цього проєкту стануть міста чотирьох країн. Це – м. Генерал Тошево (Р. Болгарія), м. Мурфатлар (Р. Румунія), м. Болград (Україна) та м. Тараклія (Р. Молдова)», – презентував колегам на сесії депутат Болградської міської ради та один з авторів проєкту Валерій Дімітров.

За його словами, концепція цього міжнародного проєкту полягає у створенні зелених вулиць і вулиць, закритих для автомобілів, на території міст-учасників. У Болграді об’єктами перетворень стануть три центральні квартали на проспекті Соборний, обмежені вулицями Болгарських ополченців та Поштова, від фонтану до центральної площі. За задумом авторів, вони повинні перетворитися на невеликий сквер із трьома тематичними локаціями.

Перший квартал, на якому розташований фонтан, стане фотокварталом – зі стендами для фотовиставок та фотозонами з фоторамок.

Наступний за ним квартал, на якому розташована Болградська дитяча музична школа, планується зробити музичним. На ньому будуть встановлені такі артоб’єкти, як рояль з аркою та «зеленим» контрабасом.

І третій квартал, що поблизу Болградської бібліотеки, планують перетворити на літературний зі статуєю матері, яка читає книгу дитині, та архітектурною формою у вигляді книг з QR-кодами. Вони дозволять завантажити ту чи іншу книгу на будь-який гаджет і додатися читанню. Тим більше, що оформлення всіх трьох кварталів буде сприяти цьому. Їх планується озеленити, провести краплинне зрошення, а також викласти пористе покриття.

По обидва боки від пам’ятника Шевченку буде облаштовано місця для велопаркування та встановлено сонячну панель для зарядки гаджетів.

Для реалізації всього перерахованого для української сторони, яку представляє Болград, у рамках міжнародного проєкту передбачено 231 тисяча 264 євро 81 цент. З них 90% фінансує Євросоюз, а 10% – Болградська міська рада.

Як зазначив Валерій Димитров, у цю вартість, окрім облаштування трьох центральних кварталів Болграда, також входить облаштування сцени на місці колишнього танцмайданчика у Болградському міському парку, придбання комплекту музичної апаратури. А також – зйомки та створення інформаційного відеофільму про природу Болградської громади, проведення європейського фотоконкурсу, пресконференцій, брифінгів, семінару в Болграді, видання невеликої брошури з дослідженнями екосистеми та екологічного стану довкілля Болградської громади.

Реалізація проєкту в Болграді розпочнеться найближчим часом.

Нагадаємо, Болград вже брав участь разом з румунською та болгарською стороною у міжнародному проєкті “Розвиток та просування спільної спадщини”, в рамках якого у Болградському міському парку проводилася реконструкція пам’ятника архітектури “Літній павільйон” (Будинок Малевинського).

В рамках міжнародного проєкту вартістю понад 230 тисяч євро у Болграді облаштують чисті зелені квартали В рамках міжнародного проєкту вартістю понад 230 тисяч євро у Болграді облаштують чисті зелені квартали В рамках міжнародного проєкту вартістю понад 230 тисяч євро у Болграді облаштують чисті зелені квартали В рамках міжнародного проєкту вартістю понад 230 тисяч євро у Болграді облаштують чисті зелені квартали В рамках міжнародного проєкту вартістю понад 230 тисяч євро у Болграді облаштують чисті зелені квартали В рамках міжнародного проєкту вартістю понад 230 тисяч євро у Болграді облаштують чисті зелені квартали

На фото: ескізи майбутніх зелених кварталів у Болграді

Copyright © Файне місто Одеса