13.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

У Міноборони відповіли, чи запрацює Е-кабінет для військовозобов’язаних 18 травня

Електронний кабінет, в якому чоловіки призовного віку матимуть змогу оновити дані, має запрацювати від 18 травня – дня набуття чинності закону про вдосконалення мобілізації. Але слід зазначити, що це буде mvp-версія (версія продукту з мінімальним набором функцій – ІФ-У). Тобто згодом зʼявляться додаткові опції в електронному кабінеті. Наразі буде можливість оновити свої дані.

Як зазначив речник Міноборони Дмитро Лазуткін, передусім ідеться про електронну пошту, телефон і місце проживання. Також до системи обліку підключені 300 адміністраторів ЦНАПів.

Речник повідомив, що вже бачив та гортав новий застосунок, і запевняє, що з його допомогою оновити дані можна буде дуже швидко.

“Запрацює так чи інакше електронний кабінет, і впродовж 60 днів цей обовʼязок про уточнення своїх даних можна буде виконати за 10–15 хвилин у смартфоні. Я бачив уже цю версію, погортав її на телефоні. І там усе максимально просто. ІD-банкінг, і далі просто тебе ідентифікують, ти реєструєшся і все дуже швидко заповнюєш. Ну і за великим рахунком – проста процедура для будь-якої людини, яка використовує застосунки. А це буде застосунок “Резерв+”. І відповідно, мені здається, це найбільш такий простий шлях, особливо для молоді, яка просто таки живе фактично у смартфонах“, – каже Лазуткін.

Нагадаємо, що закон, який стосується створення військового електронного кабінету, був офіційно введений у дію 4 квітня. Ця ініціатива отримала підтримку Верховної Ради ще на початку 2024 року. Основна мета закону – надати ТЦК доступ до деяких держреєстрів, щоб вони отримали інформацію про громадян віком 18-60 років. Ці дані будуть використовуватися для поповнення Єдиного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів, відомого як “Оберіг”.

Військкомати підтримували облік у звичайних паперових форматах, що часто призводило до хаосу та малоефективного ведення інформації. Ці документи найчастіше містили лише обмежену та застарілу інформацію, однак тепер завдяки цифровізації все зміниться.

“Оновлені дані через електронний кабінет потрапляють у єдиний державний реєстр. У разі зупинки такого громадянина на вулиці чи в іншому місці для перевірки його військово-облікових документів працівниками ТЦК вони мають змогу підключитися [до реєстру] або в телефонному режимі з’ясувати з оператором ЄДРВ інформацію щодо оновлення даних громадянина. Оператор з’ясує і розповість усю інформацію про громадянина. Якщо він оновив дані, до нього не буде жодних питань“, – пояснив представник Генштабу ЗСУ, полковник Юрій Глущенко.

 

Джерело

Copyright © Файне місто Одеса