13.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

Швейцарія планує послабити обмеження на експорт зброї: чи допоможе це Україні

Швейцарія планує скасувати експортні обмеження у “виняткових обставинах”.

Уряд Швейцарії хоче мати можливість обійти жорсткий нейтралітет країни і розширити експорт зброї. При цьому, як пише Bloomberg, країна планує зберегти заборону на військові поставки в Україну.

Як пише видання, Швейцарія забороняє продаж зброї країнам, які перебувають у стані війни, якщо вони не беруть участі в бойових діях під егідою ООН. Через це швейцарські виробники зброї зазнали збитків навіть на тлі глобального оборонного буму – у 2023 році їхні закордонні продажі впали на 27%, до 697 мільйонів франків (770 мільйонів доларів).

Однак згідно з новою ініціативою уряду, Швейцарія зможе скасувати експортні обмеження за “виняткових обставин” протягом обмеженого часу, якщо це відповідатиме “інтересам зовнішньої політики або національної безпеки”.

Зазначається, що законодавці вимагають більшої гнучкості для підтримки швейцарської збройової промисловості, яка відіграє ключову роль у традиціях нейтралітету та самооборони країни.

“При цьому уряд уже заявив, що не використовуватиме виняток для дозволу поставок до Києва. Раніше Швейцарія заборонила Німеччині, Іспанії та Данії постачати свою зброю в Україну”, – пише Bloomberg.

Зазначається, що близько трьох чвертей швейцарського експорту зброї йде в Європу. За даними уряду, Німеччина на сьогоднішній день є найбільшим ринком: у 2023 році обсяг закупівель складе майже 170 мільйонів франків.

У Швейцарії відбудеться український саміт миру

15-16 червня у Швейцарії відбудеться глобальний саміт миру, організований за українською ініціативою, на нього запросять представників понад 100 країн.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в межах саміту миру Україна планує порушити три головні питання, одним із яких є обмін полоненими “всіх на всіх” і повернення українських дітей, а також енергетична безпека і питання вільного судноплавства.


Джерело

Copyright © Файне місто Одеса