Жінка намагалася перерахувати гроші військовим через акаунт відомого благодійника, однак натрапила на його несправжній профіль. Кошти дісталися шахраю.
Жителька Одеси хотіла допомогти ЗСУ та відправила понад 1 мільйон гривень шахраю, який підробив акаунт відомого благодійника.
Як повідомили в поліції Одеської області, до правоохоронних органів звернулася 45-річна одеситка, яка втратила на війні рідну людину та вирішила фінансово підтримати українських військових. Зробити це вона хотіла через волонтерів, проте потрапила “на гачок” шахрая.
Встановлено, що жінка знайшла в інтернеті сторінку, яка, як з’ясувалося згодом, була підроблена під акаунт відомого в країні благодійника. На сторінці розміщувалися дописи про збір грошей нібито на придбання тепловізорів, медикаментів, автомобілів, шин, пального, дронів, антен, зарядних станцій, маскувальних сіток та інших речей, необхідних ЗСУ на передовій.
“Псевдоволонтер у приватному листуванні через мобільний месенджер надавав одеситці перелік речей, на які нібито збирав гроші, і вказував потрібну для їх придбання суму. Так, протягом двох тижнів введена в оману жінка перерахувала на вказані онлайн-рахунки трохи більше мільйона гривень”, – розповіла старша слідча територіального підрозділу поліції Юлія Бондаренко.
Йдеться, що отримані кошти зловмисник переводив у готівку та витрачав на власні потреби. Жінка зрозуміла, що її ошукали, коли випадково побачила справжню сторінку благодійника, яка відрізнялася від фішингової лише однією крапкою в адресі.
Поліцейські встановили особу шахрая. Ним виявився 23-річний студент полтавського вишу. В орендованому молодиком помешканні у Києві й за його місцем проживання у Полтавській області правоохоронці провели обшуки та вилучили речові докази щодо його злочину. Зокрема, мобільний телефон із доступом до онлайн-карт банкінгу з прив’язкою до банківських рахунків, на які надходили чужі кошти.
Правоохоронці викрили чоловіка за допомогою співробітників банківської установи та представників мобільного оператора. Слідчі повідомили фігуранту про підозру у шахрайстві, вчиненому повторно, в умовах воєнного стану (ч. ч. 1, 2, 3 ст. 190) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Поліцейські перевіряють молодика на причетність до скоєння аналогічних злочинів.
Інші новини про шахрайство в інтернеті
В Одесі затримали шахрая, який під приводом оформлення держдопомоги заманював людей на створений “двійник” державного сайту “єПідтримка”, отримував дані банківських карток та привласнював гроші.
Під “двійник” зловмисник закріпляв фішингове інтернет-посилання у соціальних мережах Facebook та Instagram. Люди, які сподівалися на допомогу, переходили за цим посиланням та заповнювали необхідні поля із зазначенням реквізитів своїх платіжних карток. В той момент одесит отримував ці дані та за їх допомогою авторизувався у додатках онлайн-банкінгу. Кошти потерпілих він списував на власноручно створені акаунти в одній з відомих служб доставки та використовував їх на власний розсуд.