03.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

Одеський оперний театр: Історія, архітектура, репертуар, цікаві факти

Одеський оперний театр

Важко уявити собі українське приморське місто Одесу без її фірмового оперного театру. Це не просто місце, де збираються любителі високого мистецтва та великої музики, а ще й повноцінна одеська пам’ятка. Навіть якщо людина не змогла потрапити на виставу (особливо це стосується приїжджих, оскільки квитки необхідно купувати заздалегідь), вона може подивитися будівлю як зовні, так і зсередини. Театр опери впадає у вічі своєю незвичайною архітектурою і явно виділяється на тлі інших будівель.

Історія одеського оперного театру дуже незвична. По-перше, слід зазначити, що дана споруда є другою. Перша будівля була збудована в 1809 році і простояла до 1873 року, коли в театрі сталася пожежа. Нинішня споруда датована 1887 роком, хоча, безумовно, зазнала змін. Наприклад, 1925 року театр знову спалахнув, але постраждала лише сцена, яку найближчим часом відреставрували. Буквально за рік показ вистав було відновлено.

Одеський оперний театр

Особливості інтер’єру

Будівля Одеського оперного театру оформлена у стилі віденського бароко, а також є елементи рококо. Це негайно переносить відвідувачів у зовсім інший час: балів, пишних суконь та аристократичних костюмів. Усередині все вказує на показну розкіш: зал із позолоченим орнаментом, величезна люстра.

Відмінною особливістю театру є розписна стеля в залі для глядачів. Він є замальовками із шекспірівських творів: «Гамлета», «Зимової казки» та «Сон у літню ніч».

Репертуар театру

В першу чергу слід виділити опери – “Навуходоносор”, “Трубадур”, “Севільський Цирюльник”, “Кармен”, “Орфей і Еврідіка”, “Ріголетто”, “Травіата”, “Бал-Маскарад”, “Аїда”, “Любовний” Напій» та інші. Щодо балетів, то особливою популярністю користуються «Таємниця Віденського Лісу», «Вальпургієва Ніч», «Дон Кіхот», «Жизель», «Білосніжка» та «Болеро».

Одеський оперний театр

Окрім цього, у театрі часто відбуваються концерти за участю симфонічного оркестру, а також слухачі люблять послухати органну музику. Тут є вбудований орган, а завдяки чудовій акустиці в залі глядачі можуть повноцінно насолодитися мелодіями улюблених композиторів — Баха, Генделя, Вівальді та інших.

Крім вечірніх вистав театр також дає дитячі ранки у вихідні та під час новорічних свят. Подробиці можна уточнити на сайті: дитячий репертуар періодично змінюється.

Розташований Одеський оперний театр у Чайківському провулку, тобто у самому центрі міста. Щоб купити квиток на спектакль чи концерт, можна прийти сюди будь-якого дня з 11 до 19.30 (крім понеділка, коли у театрі вихідний). З 15 до 15.30 у театральній касі технічна перерва.

Таким чином, Одеський театр опери — це ідеальне місце не лише для культурної освіти, а й для відпочинку із сім’єю та друзями.

Copyright © Файне місто Одеса