Джерело: bessarabiainform.com
Житель Білгород-Дністровського району, який знищив понад вісім гектарів рослинності на двох земельних ділянках, не бажаючи витрачатися на прибирання технікою, відповість за свій вчинок у суді. За скоєне йому загрожує до п’яти років позбавлення волі. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на територіальний відділ поліції.
Як розповіли правоохоронці, наприкінці липня на спецлінію «102» надійшло повідомлення від пересічного громадянина про те, що на околиці одного з сіл Дивізійської територіальної громади горять поля.
Вогнеборці загасили вогонь, який охопив ділянку загальною площею 8,2 гектари.
Своєю чергою поліцейські встановили, хто спричинив пожежу.
Як з’ясувалося, до злочину причетний власник двох земельних ділянок, які й були пошкоджені вогнем. Чоловік зібрав врожай пшениці і вирішив зекономити час та кошти на прибирання стерні й інших залишків рослинності, тому підпалив їх, що призвело до неконтрольованого горіння трави.
Якби не вчасне втручання небайдужого громадянина та правоохоронців, вогонь міг перекинутись на сусідні земельні ділянки і призвести до глобальніших наслідків.
«Зібравши достатньо доказів, ми висунули правопорушнику обвинувачення у знищенні стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності, її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем. Цей злочин кваліфікується за частиною 1 статті 245 Кримінального кодексу України. Слідство ми завершили і обвинувальний акт скерували до суду. Правопорушнику загрожує до п’яти років позбавленням волі», – прокоментував начальник відділення поліції № 2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Едуард Коломієць.
Правоохоронці нагадують: за самовільне випалювання рослинності або її залишків, у тому числі вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, згідно зі ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачений штраф на громадян до 12240 гривень, на посадових осіб – до 30600 гривень. А згідно зі ст. 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу передбачено, як було вказано вище, покарання до п’яти років позбавлення волі. А якщо такі дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – покарання позбавленням волі на строк до десяти років.