13.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

З російського полону повернули п’ятьох захисників Зміїного з Кілії та Вилкового

Сьогодні, 31 травня, додому з ворожого полону повернули п’ятьох прикордонників з острова Зміїний, зокрема останнього кілійця та найстаршого серед полонених Генадія Корнієнка, а також мешканців Вилкового Сергія Бушинкіна, Марка Дівущака, В’ячеслава Палієнка та Сергія Тушенка. Також відомо про повернення морпіхів, які несли службу на Зміїному. 

Зазначимо, у Генадія Корнієнка лише вчора був День народження. Звісно, найчастішим побажанням, яке залишали на сторінці дружини Тетяни, було “скорішого повернення додому”. Сьогодні вона вже з ним розмовляла.

Зазначимо, оборонці острову були захоплені у полон у найперший день повномасштабного вторгнення…

Загалом в рамках сьогоднішнього обміну повернули 75 оборонців України та цивільних. Як повідомила керівниця Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юлія Приймак, серед визволених Оборонців – 70 чоловіків і пʼятеро жінок, шестеро офіцерів та 65 представників рядового та сержантського складу. Щонайменше третина з врятованих мають поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.

Цього разу визволено з полону 37 представників Збройних Сил України, зокрема 13 бійців Військово-морських Сил та двоє представників Повітряних Сил. Також визволено з полону 21 нацгвардійця. Додому повертаються семеро Оборонців-прикордонників, шестеро тероборонців та четверо цивільних українок.

Повернути на рідну землю вдалося 19 Захисників острова Зміїний, 14 військовослужбовців, які охороняли ЧАЕС, а також десять Оборонців Маріуполя. Додому повертаються українці, захоплені в полон на Харківському, Київському, Херсонському, Донецькому, Луганському, Запорізькому та Сумському напрямках.

“Сьогоднішній обмін – 52-ий з початку повномасштабного вторгнення росії. Станом на зараз визволити з полону окупантів вдалося вже 3210 Захисників та Захисниць України. Висловлюємо окрему подяку Об’єднаним Арабським Еміратам за активну участь у реалізації цього обміну. У ворожій неволі перебуває ще багато українських Оборонців та цивільних українців. Попри всі складнощі та протидію держави-агресора, Координаційний штаб не припиняє докладати зусиль, аби всі наші люди якнайшвидше повернулися додому”, – написала пані Юлія.

 

Джерело: bessarabia.in.ua/

Copyright © Файне місто Одеса