22.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська

Майже місяць тому патронатна родина подружжя Гусейнових з села Табаки Болградської громади, що є однією з 13 на території Одещини та єдиною в Болградському районі, прийняла до себе п’ятьох малолітніх дітей з міста Чорноморська, які залишилися без належного батьківського піклування. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM».

Дворічних хлопчиків двійню, ще двох їхніх братиків чотирьох та шості роки, а також дванадцятирічну сестру в Болград доставили представники органів захисту прав дітей Чорноморської міської ради. Вони ж цією зимою вилучили занедбаних дітей з жахливих умов проживання.

«Коли наші колеги з Чорноморська знайшли дітей у квартирі, вони були хворі, голодні, майже без одягу… та без матері, місцеперебування якої досить не відомо, як й батька. Точніше батьків, адже у кожного з дітей вони різні та ще й представники іноземних держав, які після народження доньки та синів не цікавилися їх життям», – розповіла очільниця служби у справах дітей Болградської міської ради Марина Мохначева.

Після проходження лікування в лікарні Чорноморська, трьох дітей було влаштовано в центр соціально-психологічної реабілітації у селі Троїцьке Одеського району Одеської області, а самих маленьких братиків-двійню – в Ізмаїльський Будинок малюка.

Тим часом влада Чорноморської міської ради почала шукати шляхи, щоб об’єднати дітей. Виконкомом була надана позовна заява до суду про позбавлення матері зазначених дітей батьківських прав, а також надіслано звернення до Болградського міського голови Сергія Димитрієва з офіційним проханням посприяти у розв’язанні питання щодо влаштування малолітніх дітей до патронатної родини Гусейнових на території Болградської громади. Такий же лист до колеги направив й в. о. Чорноморського міського голови Ігор Лубковський.

«Свою згоду надали й Гусейнови. Адже з січня цього року в їх патронатній родині якраз нікого не було», – додає Марина Мохначева.

За її словами наразі діти почуваються добре, для них створені усі умови проживання, розвитку, навчання, отримання медичних послуг.

«В Гусейнових немає сумнівів. За чотири роки функціонування їх патронатної родини вони надали прихисток 14 дітям не тільки з Болградської громади, а й Болградського району», – підкреслює Марина Мохначева.

Згідно з тристороннім договором, укладеним між Болградським та Чорноморським міськими головами, а також подружжям Гусейнових, усі п’ятеро дітей будуть знаходитися у патронатній родині три місяці. Якщо після цього терміну їх статус не буде ще визначений, буде укладено додаткову угоду ще на пів року.

«А якщо й через шість місяців питання остаточно не вирішиться, діти зможуть залишитися в патронатній родині на весь період дії воєнного стану», – пояснює начальниця служби у справах дітей Болградської міської ради.

Додамо, що нещодавно Болградська громада разом з 9-ю іншими громадами Одещини увійшла до проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині». Його головна мета – формування позитивної громадської думки щодо важливості родини для дитини, інформування й залучення громадян, охочих створити патронатну сім’ю та іншу сімейну форму виховання дитини, яка залишилась без батьківського піклування.

«Адже ніякі державні заклади не можуть повноцінно створити атмосферу, яка є у родині і якої потребують діти, що залишилися без батьківського піклування», – вважає заступниця Болградського міського голови Ганна Мунтянова, яка керує роботою соціальної сфери громади.

Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська Єдина в Болградському районі патронатна родина прийняла до себе п’ятьох дітей Чорноморська

 

Джерело

Copyright © Файне місто Одеса