22.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

«Укренерго» прогнозує можливе повернення до планових обмежень споживання

Диспетчерський центр «Укренерго» прогнозує можливе повернення до планових обмежень споживання.

Як повідомляє пресслужба «Укренерго», причина застосування заходів обмеження – наслідки масованих ракетних і дронових ударів ворога по українських електростанціях, які спричинили значний дефіцит в енергетичній системі. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак.

Крім того, навесні та влітку на електростанціях проводяться планові заходи з технічного обслуговування. Це передбачені законодавством заходи, які відбуваються щорічно. Вони необхідні для підготовки енергоблоків до роботи під високим навантаженням наступного опалювального сезону.

“Це може впливати на збільшення або зменшення дефіциту в енергосистемі, але не є його основним чинником. Дефіцит в енергосистемі спричинений руйнацією обладнання українських теплових та гідроелектростанцій внаслідок російських обстрілів. Зокрема, виведення на планове обслуговування атомних блоків – необхідний захід, який неможливо скасувати або відтермінувати. Адже від успішності проведення ремонтної кампанії влітку залежить не тільки ефективна робота атомних станцій наступної зими, підготовка до якої триває зараз, а й в цілому ядерна безпека”, – повідомляє пресслужба.

Зазначається, що диспетчерський центр «Укренерго» буде застосовувати всі можливі інструменти для покриття дефіциту. У разі перевищення областями доведених «Укренерго» лімітів споживання обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень, відповідно до затвердженої черговості.

Терміни застосування заходів обмеження будуть повідомлені додатково.

В “Укренерго” закликали ощадливо споживати електроенергію – це суттєво зменшить навантаження на енергосистему і допоможе мінімізувати застосування планових відключень.

Джерело: odessa.online

Copyright © Файне місто Одеса