13.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

Макрон особисто добився від Канади скасування санкцій проти титану з РФ, – Reuters

Джерело: unian.ua
Стверджується, що французький президент пішов на такий крок задля того, щоб допомогти Airbus та іншим аерокосмічним компаніям.

Президент Франції Еммануель Макрон особисто втрутився, щоб переконати прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо звільнити Airbus та інші аерокосмічні компанії від санкцій щодо російського титану. Про це з посиланням на трьох людей, знайомих із ситуацією, повідомляє Reuters.

“Багато повідомлень було передано на всіх рівнях”, – сказало одне з джерел.

Агенція пише, що запит зробили під час телефонної розмови між лідерами країн у березні, через кілька тижнів після запровадження нових обмежень, які викликали тривогу у компанії Airbus. 

Принаймні ще один європейський уряд також висловився на підтримку зусиль щодо лобіювання. Спочатку Оттава демонструвала твердість, але згодом змінила свою позицію та пішла на зустріч Airbus та іншим компаніям. 

Постачання російського титану 

Раніше повідомлялось, що Канада ввела санкції проти російської компанії “ВСМПО-Ависма” – найбільшого виробника титану в світі. Станом на 2014 рік компанія виробляла понад 90% російського титану та експортувала свою продукцію до півсотні країн. 

Також у березні УНІАН писав, що західні країни залежать від російського титану, без якого їх оборонно-промисловий комплекс та авіація стикнуться з труднощами. 

Загалом за підрахунками спеціалістів, після початку повномасштабної війни західні компанії купили в РФ титану на сотні мільйонів доларів.

Copyright © Файне місто Одеса