Джерело: bessarabiainform.com
Серед експонатів кілійського музею війни “Бессарабський спротив”, що відкрився у квітні цього року, тепер є особисті речі загиблого бойового медика Романа Воробйова. Матір Героя передала волонтерам його форму, рюкзак та інші речі. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Нагадаємо, Роман Воробйов помер після важкого поранення в лікарні у травні 2023 року. Заради служби у ЗСУ патріот полишив престижну роботу за кордоном, повернувшись в Україну після початку повномасштабного вторгнення так швидко, як тільки зміг. На фронті він віддано рятував життя побратимів та, на жаль, не вберіг своє.
Нові експонати доповнять зону, присвячену загиблим землякам. Так, у залі вже виставлено речі, які належали мешканцю Приозерного Денису Козьмі та кілійцю Валентину Константинову.
Матір Героя, пані Галина, зізнається, що віддавати речі рідної кровинки дуже непросто, проте у музеї їх зможе побачити кожен охочий, а значить – згадати подвиг сина. Вона сподівається, що це зіграє роль у формуванні гідної позиції молодшого покоління, які більш серйозно задумаються, яку ціну заплатили воїни за майбутнє України.
Згадуючи сина, жінка не стримує сліз.
«Він був таким сином… уважним і люблячим, а ще – дуже мужнім і сміливим. Багато не говорив – за нього говорили його справи. Закінчив школу з медаллю, завжди брав активну участь у культурному житті школи. Потім вступив на бюджет одразу на декілька факультетів в Одесі, але обрав ту спеціальність, про яку мріяв з дитинства. Він хотів бути капітаном і поступово добивався своєї мети. Рома був сильним і безстрашним, стрибав з парашутом і перепливав Дунай з Ізмаїла в Кілію на плоті, багато подорожував на велосипеді. Був принциповим, і одразу після вторгнення росії на українські землі у 2014 році відмовився від усього російського, принципово перейшов на українську мову. Дуже любив своє місто і завжди казав, що Кілія – це Україна. Пам’ятаю, як за останню стипендію в академії купив жовто-блакитну фарбу і розмалював місток на в’їзді в місто. Так він хотів позначити свою Кілію, яка була і є частинкою України, яку любив усім серцем. Повномасштабне вторгнення Рома зустрів у рейсі, крюїнгова кампанія не хотіла відпускати його додому, але він сказав, що у першому ж порту втече з судна. Так і домігся свого. Пам’ятаю, у неділю він повернувся з рейсу, а вже у вівторок пішов у військкомат. Куди саме поїхав Рома захищати країну, він нам з татом і братом не казав. Лише запевняв, що в них тихо, і він на третій лінії фронту. Кожного ранку він писав мені «Доброго ранку, матусю. Зі мною все добре». Раз чи два на місяць він нам телефонував, але навкруги було настільки тихо, що ми і не здогадувались, що він знаходився у самому «пеклі», під Мар’янкою. Про це ми дізнались вже після загибелі Ромчика», – розповіла мати Романа.
За домовленістю з очільницею волонтерського центру Тетяною Гавриленко, особисті речі будуть виставлені в залі разом з фотографіями Романа, а рюкзак бойового медика дооснастять необхідними ліками і передадуть за запитом на фронт.
«Дуже хочу, щоб Ромин рюкзак продовжив своє призначення – рятувати життя побратимам, як це робив мій син,» – зазначила Галина Воробйова.
Нагадаємо, музей “Бессарабський спротив”, який знаходиться у приміщенні Кілійського волонтерського центру “Захистимо разом”, має більше тисячі експонатів російсько-української війни з 2014 року та продовжує активно поповнюватися. Відвідати заклад можна у понеділок, середу та п’ятницю з 10 до 13 години абсолютно безкоштовно.