14.07.2024

Файне місто Одеса

Сайт міста Одеса. Події, новини, огляди

Дерибасівська: головна вулиця Одеси

Дерибасівська вулиця

Перше, з чим у більшості людей асоціюється Одеса — це, звісно, вулиця Дерибасівська. Це місце масових гулянь, веселого проведення часу, тут багато закладів, де можна пообідати чи повечеряти. Також на Дерибасівській знаходиться центральний міський парк, де приємно проводити час у літній період.

Трохи історії

Головна вулиця Одеси була збудована у 1811 році. Тоді вона називалася Гімназійною, бо на ній знаходилося одразу дві гімназії. Проте буквально через рік її перейменували на честь адмірала Йосипа Дерибаса, який мешкає тут же. Ця людина в якомусь сенсі слова була засновником не лише вулиці, а й усієї Одеси загалом.

Зміни розпочалися після приходу до влади більшовиків. У ті роки можна було перейменовувати назви вулиць, замінюючи їх чимось типово радянським: прізвищами революційних і партійних діячів, різних подій, пов’язаних з історією СРСР. Внаслідок чого вулиця отримала назву Чкалова, проте нова назва зовсім не прижилася в народі. Її продовжували негласно називати Дерибасівською аж до 1941 року. Тоді вулиці було повернуто її історичну назву.

Дерибасівська вулиця

Що можна побачити

Головна визначна пам’ятка Дерибасівської вулиці — це Міськсад, найстаріший парк Одеси. Тут можна посидіти в тіні численних дерев, помилуватися чагарниками та клумбами, а також погуляти, провести час із сім’єю. Це ідеальний варіант для тихого та спокійного відпочинку, коли поряд ніхто не бігає та не шумить, а звуки атракціонів не відволікають.

Навпроти парку знаходиться Пасаж — місце, де одесити можуть повністю присвятити себе шопінгу, зустрічам із друзями, прогулянкам. Пасаж є найкрасивішою та старовинною будівлею Одеси, яка наче зійшла зі сторінок книги. На тлі сучасних будівель він виглядає трохи химерно, але при цьому неймовірно ефектно.

Крім цього Дерибасівська вулиця багата на всілякі ресторани, закусочні, кав’ярні та інші заклади громадського харчування. Вони розраховані на найрізноманітнішу публіку: наприклад, у ресторан ходять більш забезпечені люди, тоді як у піцерію чи закусочну люблять заскочити студенти чи підлітки. Кухня пропонується найрізноманітніша: українська, єврейська, російська і навіть італійська. Особливо колоритно це виглядає влітку, коли запахи буквально витають у повітрі. Також на Дерибасівській можна купити морозиво, яким торгують просто на вулиці, квас, газовану воду, солодку вату. Для дітей продаються повітряні кульки, іграшки та інші приємні дрібниці.

Дерибасівська вулиця

Туристи можуть зайти до будь-якої сувенірної крамниці, щоб придбати щось на згадку про візит до Одеси. У теплу пору року на вулиці працюють професійні художники.

Зрозуміло, не можна не сказати про знамениті пам’ятки Дерибасівської вулиці — Дванадцятий стілець, Лев і Левиця.

Таким чином, бути в Одесі і прогулятися Дерибасівською вулицею — це фактично синоніми. Ні місцеві жителі, ні приїжджі не втрачають нагоди побувати тут і насолодитися особливою атмосферою, що панує в центрі міста.

Copyright © Файне місто Одеса