Джерело: unian.ua
За його словами, по військових боляче б’ють “токсичні помиї”, які поширюються цивільними в інтернеті.
Ветеран російсько-української війни, кавалер ордена Богдана Хмельницького Роман Семчишин розповів, що, на його думку, заважає ЗСУ перемогти окупаційну армію. Головною проблемою є брак людей – союзники дають озброєння, але не солдат.
“Без війська, без вояків виграти цю війну нам буде складно. Основною проблемою є недоформовані підрозділи. Є ситуації, коли в екіпажі, в якому мають бути три особи, воює одна. Це впливає на результат битви та на настрій цивільного суспільства”, — зазначив він “Суспільному”.
Семчишин додав, що ще одним з чинників, які впливають на настрої військових, є інформація, яку вони споживають з соціальних мереж.
“Мене непокоїть настрій українців, які через інтернет токсичними помиями боляче б’ють по вояках. Вояки воюють, тримають фронт. А в тилу у головах цивільних українців коїться бозна-що. Мобілізації українському суспільству бракує. І оці російські штампи, бруд, болото, яке піднялося, непокоять нас більше, ніж труднощі, які доводиться долати воякові”, — наголосив захисник.
Водночас боєць позитивно оцінює роботу ТЦК. Зокрема, він розповів історію одного свого знайомого.
“До тижня часу військкомат поспілкувався з ним щодо його мобілізації. Ще через тиждень опинився у навчальному центрі, де пройшов підготовку. Потім його скерували вчитися у Британію. Звісно, йому тривожно. Але він в оточенні сотень таких як він”, — зауважив Семчишин.
Також він прокоментував чутки про те, що деяким військовослужбовцям в певні періоди служби виплачують всього 600 гривень на місяць.
“Я пробув у війську 27 місяців. Увесь цей час я отримував платню. Найменше це було – 27 тисяч у місяць. Якщо бойові дії – то 127 тисяч на місяць. І таких як я є сотні тисяч, які нікому не повідомляють і не хваляться цим. Якщо ж, не дай Боже, людина хворіє чи поранена і є період, коли вона вже не виконує свої обов’язки, але ще й не пройшла ВЛК, тоді вона отримує 600. Це триває недовго – до місяця. І зроблено це для того, щоби стимулювати людину пройти ВЛК та отримати виплати, або повернутися у стрій, або демобілізуватися. Тобто, про те, що людина отримує 600 гривень — крику на всю країну. А те, що щомісяця – по 50 тисяч, то сидять тихенько і нікому нічого не каже”, — обурився чоловік.
Також Семчишин розкритикував закиди про те, що у ЗСУ воює лише третина бійців. Такі заяви він назвав примітивним розумінням. За словами військового, зі своїх 27 місяців на війні він третину часу виконував бойові завдання – тобто був на передовій. При цьому в інший період міг займатись іншими завданнями.
“І так – більшість. Або ж про нашу 125 бригаду. Вона якийсь період була в жорстких боях в районі Лиману. А потім їх відвели під Харків. Вважалося, що вони перебувають в тилу. А тут ворог здійснив напад на Харків. І знов вони опинилися в центрі подій”, — наводить приклад військовий.
Війна в Україні – мобілізація
Українські чоловіки продовжують оновлювати свої облікові дані. Станом на 2 червня це зробили вже 1,5 мільйона осіб, розповів на брифінгу речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін.
За його словами, люди приходять і до територіальних центрів комплектування, і до Центрів надання адміністративних послуг. Але безумовним лідером за кількістю оновлень є мобільний застосунок “Резерв+”.
Нещодавно президент Володимир Зеленський визнав, що в Україні мобілізація посилилася після набуття чинності нового закону. За його словами, він розуміє чоловіків, які не хочуть воювати, але наголосив на необхідності мобілізації.